Malatya Kale İlçesi Kaymakamı Bedava aldı parasıyla sattı

Kaymakam Osman Bilgin

Kaymakam Osman Bilgin


Malatya’nın Kale ilçesinin Trabzon doğumlu Kaymakamı Osman Bilgin, İl Özel İdaresi’nden ücretsiz aldığı gemiyi 60 bin TL’ye sattı.
Kaymakam Osman Bilgin, “İl Özel İdaresi’den ücretsiz aldığımız geminin rantabl olmaması nedeniyle satışına karar verdik. Bize külfet getirecek, sorunları olan bir gemi idi. Yüzer restoran yapmak istemiştik. Ancak 20 yılı aşkın süredir gemide sorunlar oluşmuş. Bize yüksek maliyetler getireceğinden işadamı Hüseyin Bayhan, balıkçılık üretimi yapması nedeniyle gemiyi aldı. Yıllık bin ton alabalık üretimi yapıyor. Gölde vinç problemini gidermek için gemiyi aldılar. Onlar açısından sağlıklı, bizim açımızdan
sağlıksız olan bu gemiyi 60 bin TL’ye sattık.


Izollu da Satılan Gemi

Izollu' da Satılan Gemi


Buradaki gelirle, yüzen restoran yapıyoruz. 150 bin TL’ye yapılacak olan yüzer restoran için bu parayı kullanacağız” dedi.
Gemiyi alan Hüseyin Bayhan ise “Arguvan’da yıllık kapasitesi bin ton olan alabalık üretim tesisimiz var. Gemiye vinç takıp alabalık taşımada kullanacağız” diye konuştu.

Kısa adres:

Yazar - 06 Kasım 2009. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Malatya Kale İlçesi Kaymakamı Bedava aldı parasıyla sattı için bir yorum

  1. ufuk tvde canlı yaında anlattı gemiye yapılacak masrafın çok büyük olduğunu ve buna değmediğ için satmışlar gemiyi hibe eden il özel idaresi bile bu gemiyi 60 bin tl ye satamamş gercek ten büyük başarı

    http://www.ressim.net/out.php/i88555_malatya-kale-izollu-7-.jpg gemini resmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir