Ak Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi Kale Belediyesini Ziyaret Etti

kale

 

 

 

Ak Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir’i ziyaret etti.
AK Parti heyetini karşılayan Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, Kale ile Pütürge arasında yeni bir yol güzergahı açtıklarını belirterek, bu çalışmayı Pütürge Belediyesi ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiklerini kaydetti. Akdemir, şuanda Kale ile Pütür ilçesini Çanakçı bölgesinde 8-9 köyün yeni açılan yol güzergahından faydalanacağını belirtti ve iş aracı kiralayarak bu projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.
Akdemir, “Kale ilçesinde bu yıl gerek içme suyu ve gerekse de sulama suyu konusunda büyük bir sıkıntı çektik. Sıkıntıların büyük bir kısmını belediyemiz çalışanları çözdü. İlçemizde Üstün deresi diye bir su kaynağımız var. Yaklaşık olarak 8-9 mahallelerimizin sulama suyunu karşılaşan bir kaynak. Burayla ilgili olarak talebimizi Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na aktararak ve bize yardımcı olduk. Milletvekillerimiz devreye girdiler. Geçtiğimiz hafta Kale ilçesine 11 kişilik bir heyet gelerek Ürüsnü Deresinde inceleme yaptılar. Proje hazırlayacaklar ve yer tespiti yapıldı. Eğer Ürüsnü Deresi’ne baraj yapılırsa ilçemizin sulama suyu konusunda sıkıntısı çözülmüş olacaktır” diye konuştu.
AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “Yeni bir hamle ve yeni bir hizmet anlayışı Türkiye’ye ve Malatya’mıza hakim oldu. Özsellikle Kale ilçemizin sorunlarının ne olduğunu bizler çok iyi biliyoruz, nasıl çözülmesi gerektiğini biliyoruz ve imkanların nasıl kullanılacağını da biliyoruz. Kale ilçesi dağınık bir yerleşime sahip, halen toplu bir çarşısı ve iş merkezi bulunmayan bir ilçemiz. Dolayısıyla burada belediye başkanı olarak hizmet yapmak çok kolay değil, zor bir iş. Bundan sonraki çalışmalarla Kale’yi İnşallah farklı bir noktaya taşıyacağız. Biz biliyoruzki siyaset çözüm üretme yeridir. Kale Belediye başkanımız çabalarıyla, milletvekillerimizin desteği ile Orman ve Su İşleri Bakanımızın talimatları ile Kale ilçemizde Ürüsnü Deresinin üzerine yapılacak tesis ile Kale ilçemize çok büyük bir avantaj sağlanacak. Belikde en önemli serlerden birisi olacak. Kapıkaya Barajı’nda da sulama suyu kanallarının da bitirilmesi ile çok büyük bir sorunu bu bölgemizde çözmüş olacağız” dedi.
Tüfenkçi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kale ilçesinde alınan yüksek oy oranı için tüm Kalelilere teşekkür ederken, Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, “Sayın Cumhurbaşkanımız Kale’ye gelebileceklerini söylediler. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kale olarak Türkiye dördüncüsü olduk. Ancak birinci olmayı hedefliyorduk” dedi.

Kısa adres:

Yazar - 08 Eylül 2014. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Ak Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi Kale Belediyesini Ziyaret Etti için bir yorum

  1. guzel bir wep sayfasi uzun suredir takip etmekteyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir