Kale Sosyal Tesisleri ve Kale Meslek Yüksek Okulunun temeli atıldı.

Malatya’nın Prestij Projesinin Temeli Atıldı
İnönü Üniversitesine bağlı Kale Sosyal Tesisleri ve Kale Meslek Yüksek Okulunun temeli atıldı.

Malatya’nın Kale ilçesindeki Karakaya Baraj Gölü kenarında planlanan, içerisinde 4 yıldızlı otel, teras evler, özel plaj ve marinanın olacağı proje kapsamında, İnönü Üniversitesine bağlı Kale Sosyal Tesisleri ve Kale Meslek Yüksek Okulunun temeli atıldı.

İnönü Üniversitesi, Kale Belediyesi ve Kale Kaymakamlığının yanı sıra çok sayıda Kaleli iş adamın da desteği ile Karakaya Baraj Gölü kıyısında yapılması planlanan Kale Sosyal Tesisleri ve Kale Meslek Yüksek Okulunun temel atma töreninde konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Karakaya Baraj Gölü kıyısında hayata geçirilecek olan proje içinde 4 yıldızlı otel, 3 bloktan oluşan teras evler, kafeterya, özel plaj, marina ve spor alanlarının yer alacağını söyledi.

Projede Spor Yüksekokulu öğrencilerinin yararlanacağı ve su sporları gibi birçok aktivitenin yapılabileceği spor tesislerinin de olacağını kaydeden Çelik,

“Kale Meslek Yüksek Okulunun Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği bölümünde okuyan öğrencileri bir taraftan inşa edilecek olan otelde stajını görürken, diğer taraftan işletme noktasında alacakları eğitimle mesleki deneyimlerini de geliştirmiş olacaklar” dedi.

Çelik, bu tesisin sadece İnönü Üniversitesi için değil, özellikle Malatya için bir prestij projesi olacağını vurgulayarak, “Kale Meslek Yüksek Okulu Uygulama Oteli 350 iş günü içerisinde tamamlanacak” diye konuştu.

Kale Belediye Başkanı Bayram Gökhan da, Malatya’nın ve ilçenin prestijini yükseltecek bu proje için gecesini gündüzüne katarak çalıştığını belirtti.

Projenin iki etaptan oluştuğunu söyleyen Başkan Gökhan, ilk etabın sosyal tesisleri içerdiğini, bu tesislerin yapılacağı 80 dönüm arazinin Kale Belediyesi ve Kaymakamlığı tarafından İnönü Üniversitesine devredildiğini anlattı.

Gökhan, ilk etap olan uygulama oteline İnönü Üniversitesi tarafından 6, 5 milyon lira harcanacağını ifade etti.

Ülkenin köklü üniversitelerinde bu tarz sosyal tesislerin bulunduğuna işaret eden Gökhan, tesisin Karakaya Baraj Gölü kıyısında hayata geçirilecek olmasının ilçe halkını şimdiden heyecanlandırdığını bildirdi.

Projenin ikinci etabının Kale Meslek Yüksek Okulunun yapılması olduğunu belirten Başkan Gökhan, bu okulun üniversite yerleşkesinde 1995 yılında iki bölümden ve 200 öğrenci kapasitesiyle kurulduğuna değindi.

42 dönüm araziye kurulacak meslek yüksek okulu binasının yapımına 3 milyon lira harcanacağını belirten Gökhan, bu binanın yapılması işinin Kaleli iş adamları tarafından karşılanacağını sözlerine ekledi.

Törene Malatya Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ve AK Parti Malatya Milletvekili adayları katıldı.

– MALATYA (Anadolu Ajansı)

DİĞER RESİMLER İÇİN

http://www.malatyaizollu.com/forum/index.php?topic=8629.msg49702#msg49702

Kısa adres:

Yazar - 16 Mayıs 2011. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir