10 Kasım 2009 Bent Köyü Çiftçi toplantısı‏

10.Kasım. 2009 tarihinde Kale İlçesi Bent Köyünde, Kayısı ağaçlarında görülen kurumalar nedeniyle düzenlenen eğitim Bent Köyü İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.

Kale İlçe Tarım Müdürlüğü’de Tarımsal Yayımcı olarak görev yapan Ziraat Mühendisi Fuat YETKİN’ tarafından düzenlenen eğitim toplantısına; Kale İlçe Tarım Müdürlüğü çalışanları ve Çiftçilerimiz katıldı.

İl Tarım Müdürlüğü Bitki Koruma Şube Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisleri Hayat ÇİÇEK, ve Ziraat Teknikeri Naci ERTAN tarafından sunulan eğitim toplantısının ana temasını, kayısı hastalık ve zararlıları ile son yıllarda kayısı ağaçlarında meydana gelen kurumalar oluşturdu.

Kurumaların sebepleri, alınması gereken önlemler karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleştirildi.Konu ile ilgili çiftçi mektubu ve broşürler dağıtıldı. Bilgilendirme ve tavsiyelerde bulunuldu.

Kısa adres:

Yazar - 11 Kasım 2009. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

10 Kasım 2009 Bent Köyü Çiftçi toplantısı‏ için bir yorum

  1. organik tarıma ve hayvancılığa destek verildiğinden dolayı başta hükümetimizi,Sayın Başbakanımızı,İl ve ilçe tarım müdürlüklerini ayrıca kale ilçemizin Kaymakamı Sayın Ender Faruk UZUNOĞLU Belediye Başkanı Sayın Hacı Bayram GÖKHAN’ı göstermiş oldukları ilgi ve çalışmalarından dolayı candan kutluyorum.

    Yaşar GEYİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir