MAKİAD, BENT İLKÖĞRETİM OKULUNA KİTAPLIK HEDİYE ETTİ

MAKİAD, BENT İLKÖĞRETİM OKULUNA KİTAPLIK HEDİYE ETTİ

MAKİAD, BENT İLKÖĞRETİM OKULUNA KİTAPLIK HEDİYE ETTİ

Malatya Aktif İş Adamları Derneği (MAKİAD) ‘ın  Genç MAKİAD yönetim kurulu Malatya’ nın Kale Belediyesinde bulunan Bent ilköğretim okuluna bir kütüphane kurarak kitap hediye etti.
Genç MAKİAD, Malatya Kale İlçesinde Bent İlk Öğretim Okuluna 2000 kitap kapasiteli kitaplık ve 200 adet değişik türlerden kitap, fotokopi makinesi ve bilgisayar yardımında bulundu.
Kale Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU yaptığı konuşmada Genç MAKİAD’ ın ziyaretinden memnun kaldığını dile getirdi. UZUNOĞLU; köy okullarının kütüphanelerinde kitapların yetersiz olduğunu ve Genç MAKİAD’ a bildirip bize bu anlamda yardımcı olmasını istedik. Genç MAKİAD’ da bize yardımcı olacağı bilgisini verip kitapları öğrencilerle buluşturmayı istediler. Kitap yardımı nedeniyle işadamlarına teşekkür etti.


Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal AKBAŞ ise; Okulumuzda velilerimizin ve öğrencilerimizin yararlanabileceği kütüphane olmalı. Bu amaçla okulumuz bünyesinde kütüphane ve kitapların olması için elimizden geleni yaptık. Birçok gayret gösterdik ve bu günde saygı değer iş adamlarımız bu konuda duyarlı davrandığını görüyoruz. Malatya’nın ücra köşesinde olan Beldemize geldiler. İş adamlarımıza böyle bir hizmet sundukları için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. “ Dedi.


Kale Bent İlköğretim Okulu Müdürü Orhan TOKMAK, sivil toplum kuruluşlarımız okullarımıza desteklerini verdiği sürece okullarımızdaki başarıda artacaktır. Bu anlamda bize destek olan Genç MAKİAD yönetim kurulu okulumuza kütüphane yaptırarak kitap hediye etti. Bent İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri adına MAKİAD’ a ve Genç MAKİAD’ a teşekkür ediyoruz. MAKİAD ile birlikte okulumuzu daha da geliştirmeye çalışacağız dedi.
Malatya Aktif İşadamları Derneği Genel Sekreteri Şaban BOL, ilköğretim öğrencileri için kitap yardımı yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. BOL Kale’ deki bir ilköğretim okulunda olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bent İlköğretim Okulunun fiziki şartları Malatya merkezdeki herhangi bir okulu aratmayacak kadar güzel, bizde bu güzelliğe katkıda bulunmak amacı ile bir kütüphane oluşturduk ve okulumuzun öğrencilerine kitap hediye ettik.
BOL, Öğrencilerin bizlere yazmış olduğu mektuplar bizi çok etkiliyor köy okullarında kitap ve kütüphanelerin olmadığı ve okuyacak kitapları olmaması bizi üzüyor biz MAKİAD ve Genç MAKİAD olarak başlattığımız sosyal projemizi sürdüreceğiz.”Dedi

Kısa adres:

Yazar - 30 Aralık 2012. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir