Tayini Çıkmadan Malatya’nın Kale Kaymakamına veda yemeği

Malatya’nın Kale Kaymakamı Osman Bilgin’in henüz resmi tayini çıkmadan, hemşerileri veda yemeği verdi.
KAYMAKAMIN TAYİNİ ÇIKMADAN, VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ
– KARADENİZLİLER BİR ARAYA GELDİ
izollu
MALATYA – Huzurevi arkasındaki Havuzbaşı’nda Karadenizliler Derneği’nin organize ettiği veda yemeğine, Vali Ulvi Saran, Karadenizliler Derneği Başkanı Müzembil Arar, eşi Karadenizli olan Malatya eski belediye başkanı Cemal Akın ile Karadenizliler katıldı.
Kale Kaymakamlığını 3 yıldır sürdüren ve 1-1.5 ay içerisinde tayini çıkması beklenen Osman Bilgin’in tayininin çıkacak olması nedeniyle böyle bir veda yemeği düzenlediklerini söyleyen Karadenizliler Derneği Başkanı Müzembil Arar, “Kale Kaymakamımız Osman Bilgin’in henüz tayini çıkmadı, ancak biz çıkmış kabul ediyoruz ve veda yemeği düzenledik. Tayini çıktıktan sonraki dönemde tatil dönemi olması nedeniyle tatile ve izine gidecekler olmasından yemeği önceden yapıp, vedalaşmak istedik. Kararname çıkmadan
veda yemeği düzenledik” dedi.

Vali Ulvi Saran ise, “Bu akşam, standart bir veda yemeği tarzı değil de, değerli meslektaşımız ve mesai arkadaşımız Osman Bilgin’in birkaç ay sonra tahakkuk edecek olan tayini ile yeni görev yerine gitmesinin ön hazırlığı olarak bir araya toplanmış bulunuyoruz. Müzembil Bey’in dediği gibi, birkaç ay sonra yapılması muhtemel olan veya yapılması beklenilen veda gecesinin bu tarihte yapılması manidar ve yerinde düşüncesidir. Hiç yoksa hemşerilerimiz bir araya gelerek veda etme şansını bulmuş oldular.
Kendisiyle kısa süre çalışma imkanı buldum. Bundan sonraki görev yerinde başarılı ve sağlıklı günler temenni ederim” ifadelerini kullandı.
Kale Kaymakamı Osman Bilgin ise, Malatya’da görev yaptığı sürece iyi izlenimler elde edildiğini belirtip, en iyi hizmeti vermeye çalıştığını kaydetti.
Vali Ulvi Saran, Kaymakam Bilgin’e hizmetlerinden dolayı Karadenizliler Derneği’nin plaketini sundu.

malatyagüncel.com

Kısa adres:

Yazar - 29 Haziran 2010. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir