Şeyh Muhammed Kerhi Külliyesi’nde Aşure İkramı

Muharrem ayı münasebetiyle Malatya’nın Kale ilçesinde Şeyh Muhammed Kerhi Onarım Güzelleştirme ve Kültür Derneği tarafından aşure ikramı programı düzenlendi.

 
Aşure ikramına Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cem Vakfı Başkanı Eşref Doğan, Şeyh Muhammed Kerhi Onarım Güzelleştirme ve Kültür Derneği Başkanı İş adamı Cemal Tektaş ve yönetim kurulunun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Aşure kazanlarının başına gelen protokol ile birlikte CEM Vakfı Başkanı Eşref Doğan aşure duasını yaptı.

Doğan, “Muharrem Ayı’nın, bir hüzün, bir yas günü olarak anılması anlamının ötesinde, daha farklı duygularla hatırlanması ve yaşanmasını, şehit olacaklarını bile, bile, Hz. Hüseyin, ailesi ve sevenlerinden oluşan 72 kişinin, bir zulme, bir adaletsizliğe ve haksızlığa karşı sadece kendi onurlarını ve haysiyetlerini koruma mücadelesi değil;

İslam’ın, Kuran’ın ve Hz. Peygamber’in onurunu ve haysiyetini koruma mücadelesi vermiş olduklarını idrak etmeliyiz” ifadelerini kullandı.
Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği törende davetlilere aşure ikramı yapıldı.

Kısa adres:

Yazar - 02 Aralık 2012. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir