Malatya’nın Kale ilçesinde Çiftçilere Çapa Motoru Hibe Edildi


Malatya’nın Kale ilçesinde Kaymakamlığın organizasyonu ile 40 çiftçiye, daha iyi tarımsal faaliyetlerde bulunmaları için çapa motoru hibe olarak verilecek. İlk aşamada 18 çiftçi çapa motorlarına kavuştu.

Kale Kaymakamlığı’nda düzenlenen törende, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın aracılığı başlatılan proje kapsamında 40 çiftçiye verilecek olan çapa motorlarının ilk partisi olan 18 adetinin teslimi için bir tören düzenlendi.

Törende konuşan Kaymakam Osman Bilgin, “İlkel aletlerle yapılan tarım bugün daha modern bir şekilde yapılıyor. Çiftçilerimizin daha motorun üretim yapması için proje yaparak, ilk aşamada 18 çiftçimize çapa motoru verileceğiz. Geriye kalan 22 çapa motorunu ise ikinci aşamada teslim edeceğiz” dedi.

Kaymakam Bilgin, çiftçileri çapa motoru ile karayolu trafiğine çıkmamaları konusunda ise uyardı.

Bu arada, alınan çapa motorlarının 2 yıl süreyle garantili olduğu kaydedildi. Kaymakam Bilgin, çapa motorlarını teslimi öncesinde bir tanesini kendisi kullanarak, bir süre kaymakamlık bahçesinde sürdü.

Kısa adres:

Yazar - 08 Aralık 2009. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir