Malatya Milletvekili Faruk Öz, Kale’de

MALATYA (İHA) – AK Parti Malatya milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Kale ilçesinde muhtarlarla toplantı yaptı.

İlçenin Kıyıcak köyünde, beraberinde Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu, Kale Belediye Başkanı Hacı Bayram Gökhan, İl Genel meclisi üyesi Hacı Bayram Özbay ve köy muhtarlarının katıldığı toplantıda, 8 ay önce aynı yerde toplantı yapıp sorunları yazdığı ajandayı çıkarıp, “8 ayda neler yaptık, neler yapamadık” diyen milletvekili Faruk Öz, muhtarlardan sorunları tek tek dinledi.

“Ben köylere gittiğimde ajandama sorunları yazarım. Bir sonra gittiğimde o ajandamı tekrar açarım ve nelerin yapılıp yapılmadığını kontrol ederim” diyen milletvekili Öz, “Ajandama bakıyorum, 8 ay önce ne yazmışız, 8 ay sonra neler yapmışız. Burada, Kale İzollu suyla ilgili birlik oluşturulmuştu. Ancak birlik etkin faaliyet yapamayınca, birliğin fesh edilmesi kararlaştırıldı. Birlik fesh edildikten sonra içme ve sulama suyu ihtiyaçları İl Özel İdaresi imkanları ile karşılanacaktır. İkizpınar, Erdemli,

Bent, Darınıpar, Kıyıcak, Sarıot ve Kale köyü, Salkımlı, Bağlıca Mahallesi, sulama suyu hattını birlik sağlıklı işletemeyince birlik fesh edildikten sonra İl Özel İdaresi olarak sorunlar giderilecek.

Ayrıca, İl Özel İdaresi ve kaymakamlık imkanlarıyla buraya bir adet sondaj vuruldu. Kanalizasyon tamamlandı. Okula su deposu yapıldı. Yol yapıldı. İkinci kat asfalt kaymakamlıkça yapılacak. Köy içi kilit taşı veya asfalt yapılacak” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ömer Faruk Öz, Kale ilçesine araç tartı istasyonu da yapılacağını böylece 10-15 kişiye istihdam kapısı açılmış olacağını da bildirdi.

izollu

Bu arada, Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu ise, vatandaşların iş talep etmeleri üzerine yaptığı konuşmada, “Doğu Anadolu Kalkınma Projesi (DOKAP) kanalıyla ilçemize 1 milyon TL’ye yakın para sağlandı. Gelin kafes balıkçılığı yapın, sera kurun maddi ve manevi destek verelim” şeklinde konuştu.

Milletvekili Öz ise, mesleği olmayanlara ve üniversite okumayanlara artık devlet kapısında işlerin azaldığına dikkat çekip, “Bakın devlet size DOKAB ve diğer kanallarla yardım yapıyor. Kendi işinizi kurun, kafes balıkçılık yapın. seracılık yapın. Yeter ki siz müteşebbis olunuz. Hükümetimiz her türlü teşviki veriyor” dedi.

izollu

Kıyıcak Köyü Muhtarı Mehmet Baysal ise, “Sayın vekilim 8 ay önce buraya gelip sorunlarımızı dinlemişti. 8 ay sonra tekrar geldi ve bu sürede ilettiğimiz birçok sorunumuz çözüldü. Teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kısa adres:

Yazar - 25 Ocak 2011. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir