Malatya Kale İlçesine 4 yıldızlı Otel

Malatya İnönü Üniversitesi, Karakaya Baraj gölü kenarına içerisinde 4 yıldızlı bir otelin de olacağı sosyal tesisler için projelerini hazırladı.

izollu

izollu

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Kale Belediye Başkanı Hacı Bayram Gökhan, üniversitedeki uzmanlar ile sosyal tesisin projesini yüklenen firma temsilcileri, senato salonunda proje ile ilgili olarak toplandılar.
Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Çelik, “Sahil tesisleri ve sosyal tesisleri için uzun bir süreden beri çalışıyoruz. Bu düşüncelerimizi hayata geçirmeye başlıyoruz. Projeyi üstlenen yüklenici firmanın uzmanları yapacağımız sosyal tesislerle ilgili olarak bizi bilgilendirdi. Kısmet olursa en kısa sürede Devlet Planlama Teşkilatı’ndan iznini alarak Kale’de hem Malatyalıların yararlanacağı, hem de üniversite mensuplarının yararlanacağı, hem de bölge illerimize seyahat eden 4 yıldızlı otel projemizi
hayata geçireceğiz. Bunun yanında spor tesisleri ve su sporları ile ilgili tesisler, yaz okulları ile ilgili tüm aktivitelerin yapılacağı bir merkez olacak. Bu merkeze yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta Kale Meslek Yüksekokulu olacak. Böyle bir tesis sadece üniversite için değil, Malatya için de bir prestij olacak” dedi.
Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ise, “Bu proje Malatya için prestij proje. Ancak sadece Malatya için düşünülmemeli, bölge için yararlı olacak bir proje” şeklinde konuştu.
Kale Belediye Başkanı Hacı Bayram Gökhan, “Kale’nin hak etiği konuma gelmesi için çalışacağımızı söylemiştik. Bu proje Kale için çok önemli. Toplamda 60 yataklı bir otel ve tüm tesislerin olması Kale’ye prestij kazandıracaktır. Yakında Kale Meslek Yüksekokulu’nun da temelini atacağız” diye konuştu.
Bu arada, İnönü Üniversitesi’nin Kale ilçesinde Karakaya Baraj Gölü kenarına kuracağı sosyal tesis projesi içerisinde 4 yıldızlı otel, 3 bloktan oluşan teras evler, kafeterya, özel plaj, marina ve spor alanları yer alacak.

malatyahabermerkezi.com

malatyahaber.com

Kısa adres:

Yazar - 05 Ağustos 2010. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Malatya Kale İlçesine 4 yıldızlı Otel için 7 yorum

 1. malatya malatya bulunmaz eşin

 2. bu otel ne zaman hizmete girecek?bilgisi olanların paylaşması rica

 3. daha önceki yapılan açıklamalarda bu yaz tamamlanacaktı ama ortada bir şey yok anlaşılan o ki daha açılışa çooook var umarım haksız çıkarız önceki haber : http://www.malatyaizollu.com/wordpress/inonu-universitesi-kale-sosyal-tesisleri-tamamlanmak-uzere/

 4. Bundan sonra yaz aylarında tatilimi Kale ilçesinde 4 yıldızlı otelde geçireceğim

 5. Yunus KARATAŞ

  Malatya’nın şirin ilçesi KALE artık sahipsiz değildir. Bizler artık sahaya iniyoruz. Durmak yok yola devam diyoruz

 6. mustafa aydın

  herkese selamlar
  otel çalışmalarında ilerleme oldumu?yaza hizmete girecekmi?bilgisi olanların paylaşması rica olunur.
  saygılar
  mustafa

 7. binanın kabası bitti ama açılış ile alakalı bir tarih bilmiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir