Malatya Kale ilçesinden Pütürge ve Doğanyol ilçesine Yol

Malatya’nın iki ilçesinin yoluna alternatif olarak açılan yolun bu yıl bitirileceği bildirildi.
KIŞIN YOLLARI KAPANAN İKİ İLÇE YOLUNA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
– MİLLETVEKİLİ FARUK ÖZ, YENİ AÇILAN YOLDA İNCEMLEME YAPTI
– KALE İLÇESİNDEN KARAKAYA BARAJ GÖLÜ’NE SEYİRLİK

izollu

AK Parti Malatya milletvekili ve Türkiye Büyük millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri Ömer Faruk Öz, beraberinde Kale Kaymakamı Osman Bilgin, AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin, bazı belediye başkanları, bazı il genel ve belediye meclis üyeleri ile birlikte grup yolunda inceleme yaptı.

izollu

Kale ilçesinden Pütürge ve Doğanyol ilçesine gidilecek alternatif olarak köy grubu yolu olarak açılan yolda inceleme yapan Malatya milletvekili Ömer Faruk Öz, burada yaptığı açıklamada, “Malum, kışın, Pütürge ve Doğanyol ilçelerinin yolunda kar yağışında sıkıntı yaşanıyor. Kubbedağı’nda yaşanan kar ve tipi nedeniyle günlerce iki ilçe karayolu kapalı kalıyor. Hastalarımızın şehir merkezine gelişinde sıkıntılar yaşanıyor. Pütürge ve Doğanyol ilçeleri karayoluna alternatif bir yol gündeme geldi.

Kale ilçesinden açılacak grup yolu ile iki ilçe ve 4 köye ulaşılma durumu ortaya çıktı. Bu grup yolu farklı bir grup yoludur. İki ilçe ve 4 köye de bu yolla ulaşılıyor. Belki yol 15-20 kilometre uzayacak, ancak kışın rahatlıkça bu yol kullanılabilecek.
Geçen yıl Kale Kaymakamlığı ve İl Özel İdaresi çalışmasıyla bu yolu belli bir noktaya getirdiler. Diğer taratan Pütürge Kaymakamlığı çalışmalara başladı. Bu yılsonunda bu yol tamamlanmış olacaktır” ifadelerini kullandı.

KALE İLÇESİNDEN KARAKAYA BARAJ GÖLÜ’NE SEYİRLİK
Bu arada, bu yolun açılması ile Kale ilçesinin üst kısmından Karakaya Baraj Gölü’nü seyretme imkanı meydana geldiğini söyleyen milletvekili Öz, “Kale’nin üst kısımlarından Karakaya Baraj Gölü’nü seyretme imkanı oluştu. İstanbul boğazı, Akdeniz sahillerinden farklı bir yönü yok. Malatyalılar aileleri ile buraya gelip, Karakaya Baraj Gölü’nü yukarıda seyir edebilirler. Manzarası çok güzel. Burası seyir terası haline gelecek. Burayı tanıtmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kısa adres:

Yazar - 17 Mayıs 2010. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir