Malatya Kale İlçesi Kaymakamlığı Tarafından 200 Bin Fidan Dikildi

 

Malatya’nın Kale ilçesinde ağaçlandırma seferberliği kapsamında 200 bin adet fidan dikildi.
Fidan dikimi öncesinde kaymakamlık tarafından bir tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Vali Ulvi Saran, Malatya’da ağaçlandırma seferberliğinin en önemli adımını Kale’de attıklarını söyledi. Saran, bir vatanın en önemli varlığının toprağı olduğunu ve toprağa önem verilmesi gerektiğini ifade ederek, “Toprağa borcumuz var. Fonksiyonumuzu ve varlığımızı devam ettirebilmek için toprağa olan borcumuzu ödemeliyiz. Yoksa geleceğimiz tehlikeye düşer” dedi.

Kale Kaymakamı Osman Bilgin de yaptığı konuşmada, “Dağlarda yeşillik göremiyoruz. Ülkemizde Sayın Başbakanımızın başlattığı kampanya çerçevesinde ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Biz de gerek halkımıza istihdam sağlayarak, ağaçlandırma çalışmasında bulunduk. Reklam olsun diye ağaç dikmeyeceğiz. Diktiğimiz ağaçlarında bakımlarını yapacağız” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından ağaç dikimi gerçekleştirildi. İlk ağacı diken Vali Ulvi Saran, öğrencilerle de bir süre sohbet etti.

Kısa adres:

Yazar - 23 Kasım 2009. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir