Kumluyazı’nın İçme Suyu Alt Yapısı Yenilendi

JEOLOJİK VE JEOTEKNİK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

 

MASKİ Malatya genelinde içmesuyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Kale İlçesi Kumluyazı Mahallesi’nin içmesuyu alt yapısı yenilendi.
MUHTAR TEMUR: ALDIĞIMIZ HİZMETİN HADDİ HESABI YOK

Kale İlçesi Kumluyazı Mahalle Muhtarı Nasip Temur, Malatya’nın büyükşehir olmasının ardından hizmet almaya başladıklarını belirterek, “İki yıl içerisinde benim aldığım hizmet ortada. MASKİ Genel Müdürlüğü şuan mahallemde çalışıyor. Aldığım hizmetin haddi hesabı yok. Kanalizasyon alt yapısı için ise proje hazırlandı. Çalışmalar tamamlandıktan sonra mahallemizin içmesuyu ve kanalizasyon alt yapısı tamamlanmış olacak. Çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır başta olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Dr. Özgür Özdemir’e, daire başkanlarına ve emeği geçen herkese mahallelim adına teşekkürü bir borç biliyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

DR. ÖZDEMİR: 6 BİN 800 METRELİK HAT YENİLEDİK

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Genel Müdürümüz Dr. Özgür Özdemir, Kale İlçesi Kumluyazı Mahallesi’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte mahallenin içmesuyu alt yapısının tamamen yenilenmiş olacağını söyledi. Dr. Özdemir, “İçmesuyu alt yapısı ile ilgili çalışmalarımız Malatya genelinde devam ediyor. Kale İlçesi Kumluyazı Mahallesi’nde eskiyen ve işlevini yitirmiş içmesuyu şebeke hatlarını yenilemeye aldık. 6 bin 800 metrelik hat çalışmasının yanı sıra 50 tonluk bir adet su deposu ve 75 adet abone bağlantısı çalışması yaptık. Önümüzdeki günlerde suyu sisteme vererek vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma ve çalışmalar sırasında bizlerden yardımlarını esirgemeyen mahalle muhtarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kısa adres:

Yazar - 22 Kasım 2016. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir