Kale’nin Bitkisel, Hayvansal Ve Su Ürünleri Potansiyeli Ele Alındı

ziraat odası başkanı

 

MALATYA (AA) – Kale ilçesinde bitkisel, hayvansal ve su ürünleri potansiyeli konusunda yapılabilecekler masaya yatırıldı.

Kale Kaymakamlığındaki toplantıya Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Zülküf Yıldırımoğlu, Ziraat Mühendisi Fevzi Çiçek, Yazı İşleri Müdürü Cuma Ali Topal, Kale İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aytaç Doğruyol, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Cengiz Aslan, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Yıldırımoğlu, burada yaptığı konuşmada, kurum, kuruluş ve çiftçiler olarak ilçenin tarımsal potansiyeline neler katılabileceği, ne gibi projeler geliştirilebileceğini ele almak için bu tür toplantıları yaptıklarını söyledi.

Doğruyol da, ilçenin tarımsal yapısı, 2016 – 2017 yılında yapılan çalışmalar ve Milli Tarım Projesi hakkındaki yaptığı sunumunun ardından yaptığı konuşmada çiftçilerin asıl gelir kaynağının kayısı olduğunu belirtti.

Kapıkaya barajının tarımsal sulamada kullanılması amacıyla Kale’de çalışmaların devam ettiğini aktaran Kale, burada yaklaşık 3 bin dekarlık alanın sulanması için proje hazırlandığını kaydetti.

Ziraat mühendisi Çiçek de Kale’nin konumu itibarıyla önemli bir ilçe olduğunu söyledi.

Kısa adres:

Yazar - 19 Mart 2017. Kategori Izollu Haberler, Tarım. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir