Kale’de Okul Öncesi Çocuk Şenliği Düzenlendii

Kale Anaokulunun bahçesinde düzenlenen şenlik kapsamında, Bent, Kıyıcak, Sarıot ve İkizpınar Köylerindeki ana okullarında okuyan minik öğrencilerin resim sergileri açıldı.

Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu, şenlikte yaptığı konuşmada, ana okullarının çocuklar için gerçek bir sosyal deneyim olduğuna dikkat çekerek, şöyle dedi:

“Ana okulları, çocuğun merkez olduğu ve tüm ilginin üzerinde olduğu bir ortamdan uzaklaşıp ilgiyi, sevgiyi paylaştığı, bir düzen içinde grup halinde hareket ettiği, beklemeyi, sabretmeyi öğrendiği, tüm ihtiyaçlarını karşılaması için desteklendiği ilk ortamdır. Çocuk ana okullarında öncelikle düzen öğrenir. Her gün aynı saatte kalkıp, aynı düzen içinde okuluna gitmektedir. Bu ev yaşamında da düzen sağlar. Belirli bir saatte yatmayı, düzenli olarak kahvaltı etmeyi öğrenir. Düzenli ve sürekli arkadaşlıkları olur. Arkadaşlarını aramaya, onlar tarafından aranmaya başlar. Arkadaşlık ve arkadaşlarıyla paylaştıkları önemli olmaya başlamıştır. Anne ve babası dışında öğretmeni ve okuldaki arkadaşları hayatında önemli olmaya başlarlar. ”

Konuşmanın ardından şenliğe katılan minik öğrenciler, yaptıkları etkinliklerde hünerlerini sergilediler. Daha sonra köylerdeki ana okullarından gelen öğrencilerin resim sergisi açıldı.
resimler için tıklayın
http://www.malatyaizollu.com/forum/index.php?topic=8625.msg49681#msg49681
– MALATYA (Anadolu Ajansı)

Kısa adres:

Yazar - 12 Mayıs 2011. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir