Kalede Meslek edindirme kurslarının tanıtım töreni düzenlendi

MALATYA – Malatya’nın Kale ilçe belediyesinin önderliğinde başlatılacak olan meslek edindirme kurslarının tanıtım töreni düzenlendi.

MALATYA KALE’DE MESLEK EDİNDİRME KURSU TANITIM TÖRENİ YAPILDI

– AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ FARUK ÖZ:

– “28 ŞUBAT SÜRECİ NEDENİYLE MESLEK OKULLARININ ÖNÜ TIKANINCA VASIFLI ELEMAN SIKINTISI BAŞGÖSTERDİ”

İlçe belediyesinde düzenlenen meslek edindirme kurslarının tanıtım törenine, AK Parti Malatya milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş, Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Kale Belediye Başkanı Hacı Bayram Gökhan, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfeknçi, bazı daire müdürleri, kursa iştirak eden kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Kursun tanıtım töreninde konuşan AK Parti Malatya milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Türkiye’nin 28 Şubat süreci yaşaması nedeniyle İmam Hatiplerin önü kesilirken, aynı zamanda meslek liselerinin de önün tıkandığını belirtip, böyle olunca da vasıflı eleman sıkıntısı yaşanmaya bayladığını bildirdi. Avrupa Birliği (AB) destekli projelerle nitelikli elemanların yetiştirilmeye başlandığını söyleyen milletvekili Öz, bu gibi kurslara artık belediyelerin de katılmaya başladığını, bunun önünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığını vurguladı.

Milletvekili Öz, Kale’ye içmesuyu getirilmesi çalışmaları ve tartı markezi yapılması gibi hizmletleri de dile getirdi.

Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu ve Kale Belediye Başkanı Hacı Bayram Gökhan ile Proji Koordinatörü Ebru Köseoğlu da, açılacak eğitim projesi hakkında bilgi sundular.

Kale Belediyesi önderleğinde kurum ve kuruluşların işbirliği ile 15-29 yaş arasındaki 80 kişiye, can kurtarma, hasta, yaşlı ve çocuk bakıcılığı ile eczacı kalfası kursunun açılacağı belirtilip, yüzde 90’ı Avrupa Birliği (AB) hibesi olan porje kapsamında eğitime katılacakların ise 4-29 Nisan tarihleri arasında müracatların alınacağı bildirildi.

170 bin Euro kaynaklı , can kurtarma, hasta, yaşlı ve çocuk bakıcılığı ile eczacı kalfası kursu hakkında bilgi aktarıldıktan sonra program sona erdi.

Kısa adres:

Yazar - 26 Mart 2011. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir