Kale’de genç çiftçilere hibe damızlık düveler dağıtıldı

Malatya – Tarım ve Orman Bakanlığının “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında hayvancılık alanında hibe almaya hak kazanan genç çiftçilere hayvanların dağıtımı yapıldı.

Kale'de genç çiftçilere hibe damızlık düveler dağıtıldı

Kale İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanı Veteriner Hekim Mehmet Özhan, hayvan yetiştiriciliği hakkında çiftçilere çeşitli bilgiler verdikten sonra ilçedeki 5 genç yetiştiriciye semender ırkı toplam 25 damızlık düveyi dağıttı.

İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Mazlum Özcan, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında 5 çiftçinin her birine 5 baş semender ırkı olmak üzere 25 büyükbaş sığırı teslim ettiklerini söyledi.

Kale'de genç çiftçilere hibe damızlık düveler dağıtıldı2

Bakanlığın desteklediği bu tür projelerle köyden şehre göçün önlenmesi, gençlere iş sahalarının açılması, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve yerinde kalkınmayı amaçladıklarını aktaran Özcan, genç çiftçilere dağıtılan hayvanların hayırlı olmasını ve bereket getirmesini diledi.(AA)

Kısa adres:

Yazar - 15 Ekim 2018. Kategori Izollu Haberler, Tarım. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir