Kale’de ‘Geleceğe Doğru Projesi’ Başladı

 

 

Proje kapsamında İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde açılan hafta sonu destekleme ve yetiştirme kurslarıyla 52 öğrenciye cumartesi günleri tam gün kurs imkanı sağlanıyor.

Kale İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Akkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kale Kaymakamı Mehmet Güder’in katkılarıyla başlatılan kurslara 10, 11 ve 12. sınıflardan ve ilçeye bağlı Bent, Bentyazı, İkizpınar, Kale, Darıpınar, Gevran, Kıyıcak, Erenli Düzyol, Düztarla, Karatepe, Kumluyazı, Mahmut Dursun Mahallesi ve mezralarda 52 öğrenciye eğitim verildiğini söyledi.

Öğrencilerin evlerinden alınarak kurslara getirildiğini aktaran Akkaya, şunları kaydetti:

“Dershanelerden daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim vermek amacıyla açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının Kaymakam Mehmet Güder’in taşıma desteğiyle ilçemizde farklı bir boyut kazanarak başarı noktasında istediğimiz hedefe ulaşacağı inancı taşımaktayız. Destekleme ve yetiştirme kursları sadece eğitime yönelik olarak değil kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda gençlerin kendilerini geliştirebileceği kurslardır. Eğitime destek noktasında imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Geleceğe doğru projesiyle şimdi öğrenciler kendilerine sağlanan bu imkanları değerlendirerek kurslara katılmakta ve geleceğe umutla bakmaktadır.”

Kısa adres:

Yazar - 30 Kasım 2018. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir