Kale’de Fidan Dağıtımı

fidan

MALATYA (AA) – Kale İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçede ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 3 bin 600 servi fidanı dağıtıldı.

İlçe Müdürü Aytaç Doğruyol, fidan dağıtımında yaptığı açıklamada, ormanların bir yörenin doğal güzellik ve zenginlik kaynağı olduğunu kaydetti.

Ağaçlandırma denildiği zaman sadece ormanlık alanlarda yapılan ağaçlandırma çalışmalarının akla gelmemesi gerektiğini kaydeden Doğruyol, şunları söyledi:

“Her yerde ve her zaman yapılan ağaç dikilmesi ve ağaç yetiştirilmesi bunun içine girer. Evimizin, okulumuzun bahçesinde, mahallemizde, köyümüzde, tarlamızda yaptığımız her çeşit ağaçlandırma bunun içindedir. Biz de İlçe Müdürlüğü olarak mahalle muhtarlarımızla beraber mahallelerimizi ağaçlandırma ve yeşillendirme faaliyeti içerisine girdik. Bu kapsamda Malatya Orman Fidanlık Şefliğinden temin edilen 3 bin 600 mavi servi fidanını dikilmek üzere mahalle muhtarlıklarımıza ve vatandaşlara dağıttık.”

Kısa adres:

Yazar - 19 Mart 2017. Kategori Izollu Haberler, Tarım. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir