Kale Sosyal Tesisleri ve Kale Meslek Yüksekokulu temeli törenle atılacak


İnönü Üniversitesinin Kale ilçesinde kuracağı tesis ile bu bölge su sporları merkezine dönüşecek.

İnönü Üniversitesinden (İÜ) yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversite yönetiminin ilçeye yapacağı 4 yıldızlı otel ve sosyal tesisleri içeren, “İnönü Üniversitesi Kale Sosyal Tesisleri ve Kale Meslek Yüksekokulu” projesinin tüm alt yapısı tamamlandı.

Kale ilçesinde inşa edilecek olan İnönü Üniversitesi Kale Sosyal Tesisleri ve Kale Meslek Yüksekokulunun temeli, 16 Mayıs 2011 Pazartesi günü düzenlenecek bir törenle atılacak.

Karakaya Baraj Gölü kıyısında hayata geçirilecek olan proje içerisinde 4 yıldızlı otel, 3 bloktan oluşan teras evler, kafeterya, özel plaj, marina ve spor alanları yer alacak.

Projede ilçeye açılacak Spor Yüksekokulu öğrencilerinin yararlanacağı ve su sporları gibi birçok aktivitenin yapılabileceği spor tesisleri de olacak.

Kale Meslek Yüksekokulunun Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Bölümü’nde okuyan öğrencileri, bir taraftan inşa edilecek olan 4 yıldızlı otelde stajlarını yaparken diğer taraftan işletme noktasında alacakları eğitim ile mesleki deneyimlerini de geliştirmiş olacaklar.

– MALATYA (Anadolu Ajansı)

Kısa adres:

Yazar - 12 Mayıs 2011. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir