Kale Salkımlı Köyü Yolu Asfaltma çalışması Büyükşehir Belediyesince Yapıldı

salkımlı asfalt çalışması

İki mahalleyi Kale ilçesine bağlayan 1400 metre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki yol, Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından asfaltlanmaya başlandı.

Asfaltlama çalışması ile ilgili verilen bilgilere göre, söz konusu yolda alt temel çalışmaları yapılarak, bozuk yolun düzeltildiği, yol güzergahında ulaşımı engelleyen ağaç dallarının budandığı ve daha sonra da finişer ile sıcak asfalta başlanılarak, 800 metrelik kısmının tamamlandığı belirtildi.

Salkımlı ve Tepebaşı Mahalle yolunun geri kalan kısmında asfalt serimine devam eden Büyükşehir Belediyesi, planlamalar çerçevesinde Kale mahallesinde de 3500 metrelik yolu asfaltlayacak.
Kale ilçesinde bulunan diğer mahallelerin yolları ise 2015 yılı yatırım programı kapsamında asfaltlanacak.

Mahalle Sakinlerinden Teşekkür

Araba Lastiklerinde Müthiş Teknoloji! Şok Olacaksınız!
Mahallelerinde ilk defa finişer makinesiyle asfalt serimi yapıldığını belirten mahalle sakinleri; “Uzun bir aradan sonra yollarımız asfaltlanıyor. Çalışmalardan çok memnunuz. Kışın çamurundan, yazın tozundan kurtulduk. Ayrıca Finişer makinesiyle yapılan asfaltın çok kaliteli olduğunu gördük. Bu hizmeti ilçemize getiren başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

 

 

Kısa adres:

Yazar - 14 Aralık 2014. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir