Kale Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından istişare toplantısı düzenlendi

kaleimamhatip

Kale Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından istişare toplantısı düzenlendi.

Kale Merkez Cami Konferans Salonunda yapılan toplantıda konuşan Dernek Başkanı Ahmet Yıldırım, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kale’de açılan İmam Hatip Ortaokulu ve İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan imam hatip lisesinin önemine vurgu yapan Yıldırım, kendisini imam hatip davasına adayan ve ülkenin yüz akı olan imam hatip okullarının güçlenmesi için bütün güçleriyle çalışacaklarını kaydetti.

İlçe Müftüsü Abdullah Bekiroğlu da gençlerin manevi yönde gelişmesi için herkese büyük sorumluluk düştüğünü belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Erden ise gençlere yönelik yapılacak sosyal faaliyetlerin yanı sıra okul kütüphanelerine ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde süreli yayınların dağıtılarak, öğrencilerin hizmetine sunulmasının önemli olduğunu bildirdi.

Toplantıya, İlçe Müftüsü Abdullah Bekiroğlu, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Celal Genç, İlçe Halk Eğitim Müdürü Aziz Ayaz, Malatya Kale Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ceylan, okul müdürleri,sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve dernek yöneticileri katıldı.

AA

Kısa adres:

Yazar - 22 Aralık 2017. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir