KALE KAYMAKAMLIĞI AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

izollu

Kale Kaymakamlığı tarafında yapılan Ağaçlandırma Çalışmaları 35000 bin adet Çam, çınar selvi, akça fidan mazı, ateş dikimine başladı. Çam, çınar selvi, akça fidan mazı, ateş dikimine dikimine Kale Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU, İlçe Emniyet Amiri Nedim DEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Tahir YILDIRIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal AKBAŞ, İlçe Vakıf Müdürü Ali ŞEKER, İlçe Özel İdare Müdür Naci TOKGÖZ, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kale Kaymakamlığı tarafından yapılan ağaçlandırma projesine yoğun ilgi gösterildi. Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı ağaçlandırma projesine Kale İzollu İlköğretim Okulu, Kale İzollu Lisesi ve köy ilköğretim okullarından öğrenciler katıldı. Kale Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU yaptığı açıklamada İstanbul Fatih Belediyesi ile yapılan çalışmalar sonucu Malatya Elazığ Karayolu çevre düzenlenmesi, bitkilendirme ve peyzaj çalışmaları başlatılmıştır. Yaptıkları bu çalışma ile İlçemiz daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. Hazine arazilerini değerlendirmek için yapılan ağaçlandırma projesiyle belirlene alana 35000 bin adet fidan dikimi yapılacağını söyleyen UZUNOĞLU “Ağaçlandırma projesine katılan herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

resimler için tıklayın

Kısa adres:

Yazar - 08 Nisan 2011. Kategori Izollu Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir